Jednym z najlepszych źródeł wiedzy na temat firm pożyczkowych są opinie aktualnych i byłych klientów. Jak znaleźć te rzetelne i wiarygodne? Podpowiadamy.

Minimum formalności, uproszczona procedura, pieniądze w ciągu 15 minut — firmy pożyczkowe kuszą potencjalnych klientów możliwością pożyczenia pieniędzy szybko, wygodnie i bez formalności. Czy hasła umieszczone na banerach i stronach internetowych mają pokrycie w rzeczywistości? Jak znaleźć rzetelne opinie o pożyczkodawcach?

Opinie źródłem wiedzy

Opinie o firmach pożyczkowych, zwłaszcza te wyrażane przez byłych i obecnych klientów to ważne źródło wiedzy dla osób, które chcą zaciągnąć chwilówkę. To właśnie praktycy na własnej skórze odczuli, jak przebiega proces wnioskowania, jaki serwis proponuje firma i czy deklarowana elastyczność względem BIK i BIG to tylko chwyt marketingowy. Jak znaleźć te najbardziej wiarygodne i rzetelne?

Jak znaleźć opinie o firmach pożyczkowych?

Najszerszym źródłem opinii o firmach pożyczkowych jest obecnie Internet. Te znajdziesz na portalach społecznościowych (np. na Facebooku), na stronach internetowych poszczególnych pożyczkodawców, na forach dyskusyjnych, w porównywarkach chwilówek czy na wizytówce firmy pożyczkowej w Google.

Aby wyszukiwarka wyświetliła opinie z jak największej liczby źródeł, wpisz w okienko wyszukiwania frazę pożyczki vivus opinie (jeśli szukasz opinii o Vivusie) czy lendon opinie (jeśli szukasz opinii o serwisie Lendon). Tego schematu możesz użyć oczywiście w odniesieniu do każdej innej firmy. W odpowiedzi otrzymasz kilkadziesiąt adresów stron z opiniami. Czy wszystkie są wiarygodne? Jak odróżnić te rzetelne od pisanych przez konkurencję?

Które opinie o firmach pożyczkowych są rzetelne?

Rzeczywiście. Czasem zdarza się, że opinie o firmach pożyczkowych piszą nie realni klienci, ale przedstawiciele konkurencji lub… samych firm pożyczkowych. Jak nietrudno zgadnąć, są one tworzone w określonym celu — aby oczernić niewygodnego rywala lub tanim kosztem zareklamować firmę. Jak odróżnić prawdziwe opinie od fałszywych?

Odróżnienie opinii stworzonych przez prawdziwych klientów firmy pożyczkowej od tych pisanych przez konkurentów lub pracowników nie jest łatwe. Można przyjąć jednak, że najbardziej wiarygodne pozostają te podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z numerem telefonu lub adresem mailowym. Dane kontaktowe uwierzytelniają wpis, a w razie konieczności — pozwalają nawiązać kontakt i sprawdzić „co i jak”.

Analizując opinię, zwracaj uwagę także na te, które są do siebie podobne lub dotyczą konkretnej kwestii (np. czasu analizy wniosku czy wypłaty środków). Jeśli co najmniej kilka opinii (w dodatku w różnych źródłach) dotyczy tej samej kwestii, możesz podejrzewać, że coś rzeczywiście „jest na rzeczy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj