Licytacje samochodowe są coraz bardziej rozpowszechnione w Polsce. Za ich pośrednictwem wielu naszych rodaków pozyskuje auta. W taki sposób można stać się posiadaczem całkiem solidnego wozu. Niemniej uwaga licytantów sięga również nieco dalej – na przykład do Szwajcarii. Również i w tym alpejskim kraju nie brakuje aut, które warto by było nabyć drogą aukcji.

Jaka auta ze Szwajcarii licytować?

Jak się więc okazuje, Szwajcaria to nie tylko zegarki i sielskie krajobrazy, lecz również samochody, które sprowadzamy z większą częstotliwością niż jeszcze kilka lat temu. Zacznijmy od tego, jakimi autami powinniśmy się zainteresować. Jeżeli rozglądamy się za autem w Szwajcarii, wówczas mamy z reguły na względzie powypadkowe, które trafia na aukcję. Kupowanie w Szwajcarii samochodów nowych czy też nawet używanych, a potem sprowadzanie ich do ojczyzny byłoby kosztownym przedsięwzięciem. Zdecydowanie lepiej by było dokonać podobnej transakcji w kraju. Wiadomo, że samochody są droższe u Helwetów, skoro egzystują oni na wyższej stopie życiowej. Niemniej nas interesują pewna szczególna kategoria aut. Chodzi nam mianowicie o samochody powypadkowe, które trafiają na aukcje firm ubezpieczeniowych. W jaki sposób stają się ich posiadaczami? Otóż w wielu przypadkach nie opłaca im się łożyć środków na naprawę uszkodzonego samochodu, gdyż byłoby to nierentowne. Zamiast więc tego przedsiębiorstwa te postanawiają wypłacić odszkodowanie i w zamian za to pozyskać auto. Często są one w całkiem dobrym stanie, lepszym niż na przykład auta powypadkowe licytowane w Polsce. Z czego to wynika? Głównie z kondycję szwajcarskiej infrastruktury drogowej. Jest na bardzo wysokim poziomie, zatem samochody, którymi pokonuje się tamtejsze drogi, przez długi czas zachowują dobry stan zawieszenia, a ich podzespoły nie zużywają się tak szybko. Stąd też aukcje samochodów ze Szwajcarii interesują coraz więcej Polaków.

W jaki sposób znaleźć odpowiadające nam auto? Otóż nie musimy wyruszać do Szwajcarii, zresztą mielibyśmy duże problemy z tym, by wziąć udział w aukcji organizowanej przez szwajcarską ubezpieczalnię. Zamiast tego odwiedzamy stronę polskiej firmy, która oferuje pośrednictwo. Na witrynie, zalogowawszy się, przeglądamy ofertę samochodów i możemy wziąć udział w prezentowanych aukcjach. Jeżeli złożymy najkorzystniejszą propozycję, wtedy w dalszej kolejności firma reprezentuje nas na zewnętrznej licytacji.

Gdy i na niej osiągniemy sukces, wtedy z dużym prawdopodobieństwem pożądane auto trafi do nas – oczywiście po spełnieniu szeregu formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj