Sprawdź e PIT rozliczenie 2022 online! Jak rozliczyć PIT 11?

PIT to skrót od angielskiego wyrażenia „Personal Income Tax” – podatek dochodowy. Rozliczenie PIT 2023 polega na obliczeniu rocznego podatku od uzyskanych w ubiegłym roku dochodów osobistych. Mowa tu o dochodach na przykład z pracy, emerytury, renty, umów o dzieło czy zlecenie. Z Urzędem Skarbowym należy rozliczyć się również z działalności osobistej, odpłatnego zbycia papierów wartościowych i ze sprzedaży nieruchomości. Sprawdź, jak rozliczyć PIT przez internet i dlaczego e PIT program to dobre rozwiązanie!

Program PITax.pl dopilnuje, aby w Twojej deklaracji nie znalazły się błędy

Podatki gov – rozliczenie podatku online. Co można przesłać przez Internet bez e-podpisu?

PIT 11 – rozliczenie w 2023 będzie można przesłać tak samo, jak w poprzednich latach bez korzystania z e-podpisu. W ten sam sposób rozliczymy: PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 i  e PIT 36 online, ale również:

  • zeznania o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za rok 2022 (PIT-28),
  • deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od karty podatkowej w poszczególnych miesiącach roku podatkowego 2022 (PIT-16A),
  • deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób duchownych w poszczególnych kwartałach roku podatkowego 2022 (PIT-19A),
  • wniosku o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej (PIT-16), który zostanie złożony w roku 2022.

Rozlicz swoje e-PITy online z PITax.pl

Dlaczego warto wybrać e-PITy online?

Rozliczenie PIT online 2023 to wyłącznie same korzyści. Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, aby wybrać e-PITy online i portal podatkowy. Pierwszy z nich to znacznie szybszy termin zwrotu podatku, który skraca się z dotychczasowych 3 miesięcy do 45 dni. W praktyce PITy gov to znacznie krótszy czas oczekiwania na zwrot nadpłaconego podatku. Ponadto e-PITy 2023 to wygoda i oszczędność czasu. Formularz moj ePIT można wypełnić za pośrednictwem komputera, nie wychodząc z domu i korzystając w tym celu z dobrze znanych nam informacji. Warto podkreślić również przyjazny interfejs programów przeznaczonych do rozliczenia. PIT rozliczenie jest intuicyjne w obsłudze, dlatego każdego roku przybywa liczba osób korzystających z opcji, którą jest twój e-PIT logowanie. Aby rozliczyć się przez Internet, należy wybrać rozliczenie PIT przez profil zaufany oraz ePITy 2023. W ten sposób można rozliczać nie tylko siebie, ale również członków rodziny i znajomych. Kolejnym krokiem jest wysłanie druku online do Urzędu Skarbowego i oczekiwać na potwierdzenie PIT. Rozliczenie PIT 2023 jest bezproblemowe i szybkie. Istotne wiadomości można znaleźć, odwiedzając stronę prowadzoną przez Ministerstwo Finansów.

E deklaracje PIT możesz rozliczyć w intuicyjnej aplikacji PITax.pl

Dlaczego jeszcze e deklaracje PIT to dobre rozwiązanie?

Wybierając e PIT gov, nie trzeba drukować dokumentów, kompletować deklaracji i załączników. Niepotrzebne staje się również samodzielne składanie podpisu, ponieważ e PIT gov to wygoda. Mając dostęp do opcji twój e-PIT logowanie, przechowujesz potwierdzenia wysyłki PIT. Nie ma również konieczności zaprowadzania teczki z dokumentami, gdyż znajdują się one w skrzynce elektronicznej lub w komputerze UPO. W ten sposób można było rozliczać ePITy 2022. W 2023 roku nic się w tej kwestii nie zmieni.

Rozliczenie PIT. Do kiedy należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym?

Zastanawiasz się nad tym, do kiedy rozliczenie PIT 2023? W tym roku Urząd skarbowy e deklaracje PIT będzie przyjmował aż do 2 maja 2023 roku, ponieważ 30 kwietnia wypada dzień wolny od pracy. Warto pamiętać, że podatników obowiązują różne terminy

składania deklaracji podatkowych w zależności od rodzaju deklaracji. Należy również zastanowić się nad tym, na jakiej stronie rozliczyć PIT. W Internecie można znaleźć wiele źródeł informacji  w kwestii tematu – rozliczenie PIT 2023 – do kiedy. Najrzetelniejsze dane znajdują się na stronie mf. Odwiedź ją, jeśli masz wątpliwości w kwestii, jak rozliczyć PIT-37 osoby do 26 roku życia.

E PIT program PITax.pl został stworzony do ochrony Twoich finansów

Jak rozliczyć PIT 11?

PIT 11 co to? Jest to jeden z PIT-ów, na którego podstawie konieczne jest rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Formularz PIT-11 to informacje o dochodach podatnika oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. Znajduje się w nim również wysokość potrąconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Zanim rozpoczniesz proces rozliczania, określ ulgi i odliczenia, z których możesz skorzystać. Ponadto pamiętaj o przygotowaniu kwoty przychodu za miniony rok, gdyż będzie ona potrzebna do wysłania PIT przez Internet. Informację o wysokości przychodu znajdziesz w zeszłorocznej deklaracji PIT. Kolejny krok to uruchomienie programu do rozliczenia online. Aby wypełnić formularz, konieczne jest wypełnienie wszystkich załączników i obliczenie podatku PIT. Po wysłaniu formularza odbierz UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które jest potwierdzeniem wysłania deklaracji do Urzędu Skarbowego.

Inne PITy, które można rozliczyć przez Internet

Online można rozliczyć również PIT 36l. Jest to formularz przeznaczony dla podatników uzyskujących w 2022 roku przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, rozliczających się wybrali formę podatku liniowego do obliczania podatku dochodowego od swoich dochodów. Z kolei PIT 11a to informacja o dochodach wypłacanych z organów rentowych, na przykład z ZUS-u lub KRUS-u. Mowa tu o emeryturze, rencie lub zasiłkach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego. PIT 0 dla kogo? Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń obowiązuje osoby do ukończenia 26 roku życia zatrudnione na umowie o pracę, pracę nakładczą i zlecenie. Zwolnienie podatkowe stosowane jest automatycznie, od pierwszej wypłaty wynagrodzenia. Ma ono zastosowanie wyłącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł. Już teraz rozlicz PIT37 przez internet i miej spokojną głowę.

Podsumowując, najwygodniejszym rozwiązaniem jest online rozliczenie PIT. Profil zaufany to bowiem wygoda i pełnia bezpieczeństwa, umożliwiający złożenie oświadczenia podatkowego bez wychodzenia z domu, drukowania dokumentów i kompletowania deklaracji oraz załączników. To oszczędność czasu i szybszy zwrot nadpłaconego podatku. Mimo że złożenie deklaracji podatkowej jest intuicyjne, ułatwieniem jest również poradnik znajdujący się na stronie programu do rozliczania PIT-ów. Więcej informacji można znaleźć na stronie min fin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj