Pożyczka dla studenta mogłaby się wydawać nierealna, zwłaszcza, że jeśli ktoś uczy się w trybie dziennym, rzadko może liczyć na dochody z tytułu najbardziej pożądanej umowy o pracę. Pieniądze posiadane przez młodego człowieka to przelew od rodziców, umowy zlecenie lub prace dorywcze oraz stypendium. Banki takich źródeł dochodu nie honorują lub – przy umowach cywilnoprawnych – obwarowują dodatkowymi warunkami. Tymczasem okazuje się, że szybka pożyczka dla studenta jest możliwa, a formalności wcale nie będą skomplikowane.

  1. Jak wybrać pożyczkę?
  2. Pożyczka dla studenta bez dochodów – jakie warunki?
  3. Koszty pożyczki

Pożyczka dla studenta bez dochodów może być krótko- lub długoterminowa. Dzięki temu znacznie łatwiej zaplanować sobie pod względem budżetu nadchodzące miesiące.

Jak wybrać pożyczkę?

Wybranie chwilówki w taki sposób, by pożyczka dla studenta bez dochodów była korzystna, wymaga wcześniejszej analizy ofert. Pomocne w tym procesie okazują się internetowe porównywarki. Firmy pożyczkowe prześcigają się w propozycjach, stąd też możliwości są szerokie. Jeśli celem jest jednorazowa pożyczka dla studenta, warto skorzystać z opcji pierwszej pożyczki bez prowizji. To promocja oferowana nowym klientom z założeniem, że zadowoleni powrócą po dodatkowe środki, tym razem na standardowych warunkach. Warto korzystać z okazji, gdyż pożyczka dla studenta bez dochodów zawarta przez internet może mieć przy kwocie 1000 zł około 15-20% kosztów.

Pożyczka dla studenta bez dochodów – jakie warunki?

Studenci to osoby dziewiętnastoletnie i starsze. Kryterium wieku pozwala im poszukiwać korzystnych ofert w co najmniej kilku firmach pożyczkowych. Poza pełnoletniością wymagane są również: pełna zdolność do czynności prawnych, ważny dowód osobisty i zadeklarowanie dochodów wystarczających na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Numer telefonu i konto osobiste przydają się wówczas, gdy wniosek o pożyczkę składany jest przez internet. Zaświadczenie o zatrudnieniu nie jest konieczne, choć posiadana umowa o pracę pozwala na pozyskanie większej sumy środków. Akceptowane są jednak zlecenia, a nawet stypendium.

Koszty pożyczki

Jeśli student skorzysta z promocji pożyczki bezkosztowej, zwrócić musi tylko tyle, ile pożyczył. W przeciwnym wypadku liczyć trzeba się z oprocentowaniem, prowizją, a czasami także opłatami przygotowawczymi. Cenną informacją o poniesionych kosztach jest RRSO, czyli roczna całkowita stopa oprocentowania pozwalająca podsumować koszty. To najbardziej miarodajny wskaźnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj