Zmywarka gastronomiczna niezastąpiona nawet w małych restauracjach

0
942

Zmywanie naczyń jest jedną z najbardziej nielubianych czynności wśród pań domu. Jeszcze bardziej nie lubią jej pracownicy restauracji i kawiarni, gdzie każdego dnia na zmywanie czekają setki talerzy i dziesiątki garnków. Jeżeli chce się usprawnić funkcjonowanie lokalów gastronomicznych i odciążyć ich pracowników, powinno się postawić na profesjonalne urządzenia takie jak zmywarka przemysłowa. Sprawdź, jakie zalety ma zmywarka gastronomiczna i dlaczego warto ją kupić. 

  1. Zmywarka gastronomiczna – jakie naczynia można w niej myć?
  2. Zmywarka przemysłowa niezawodna w każdym lokalu

Zmywanie setek talerzy, szklanek, filiżanek, sztućców i garnków zajmuje wiele godzin. W restauracjach, w których trzeba robić to ręcznie, potrzebni są dodatkowi pracownicy na tzw. „zmywak”. Bez nich niemożliwe jest przygotowanie czystej zastawy dla gości oraz naczyń do gotowania dla kucharzy. Dzięki zmywarkom przemysłowym ten problem znika. Zmywarka gastronomiczna jest pod tym względem niezastąpiona.

Zmywarka gastronomiczna – jakie naczynia można w niej myć?

W zmywarce gastronomicznej można myc niemalże każdy rodzaj naczyń. Specjalne zmywarki są przeznaczone do czyszczenia garnków i innych naczyń do gotowania, dzięki czemu kucharze szybko mogą skorzystać z idealnie czystych akcesoriów do przyrządzenia kolejnego posiłku. Zmywarka przemysłowa tego typu przydaje się w szczególności w dużych restauracjach i w hotelach, które wydają setki posiłków nawet kilka razy dziennie.

Zmywarka gastronomiczna jest przeznaczona również do mycia szkła, w tym delikatnych kieliszków i filiżanek. Programy do delikatnego mycia szklanych naczyń umożliwiają nie tylko ich dokładne wyczyszczenie. Zmywarka usuwa ze szkła wszelkie resztki jedzenia i napojów, a następnie nabłyszcza naczynia, by pięknie prezentowały się na restauracyjnym stole. W zmywarkach dla gastronomii są również szuflady i pojemniki na sztućce, dzięki którym szybko doczyści się z resztek żywności widelce, noże, łyżki i łyżeczki do herbaty.

 zmywarki gastronomiczne

Co ważne, zmywarka przemysłowa umożliwia sterylizację sztućców i naczyń w wysokiej temperaturze. Pod jej wpływem giną wszelkie bakterie, wirusy i inne czynniki chorobotwórcze, dzięki czemu zastawa stołowa jest doskonale przygotowana do dalszego użytkowania przez kolejnych gości.

Zmywarka przemysłowa niezawodna w każdym lokalu

Zmywarka gastronomiczna oferowana między innymi przez GastroProdukt.pl jest niezawodnym wyborem do różnego rodzaju lokali. Dzięki niej bez trudu zmywa się naczynia nawet przy dużym obłożeniu. Małe i duże zmywarki są przystosowane do użytkowania zarówno w niewielkich kawiarniach i bistro, jak i w restauracjach wydających każdego dnia kilkaset stolików.

 zmywarka przemysłowa

Zmywarki gastronomiczne są przystosowane do pracy przy wysokim obciążeniu, dlatego można ich używać przez cały dzień jedynie z niewielkimi przerwami. Dzięki temu są to urządzenia bardzo wydajne, ułatwiające pracę kuchni i serwisu wydającego posiłki dla gości. Zmywarka może zatem działać jako sprzęt zastępujący pomoc kuchenną, jak i wspomagający jej pracę i usprawniający wyparzanie naczyń.

 zmywarki przemysłowe

Dzięki mnogości modeli i rozmiarów zmywarek przemysłowych można dobrać ich pojemność do potrzeb każdego lokalu oraz dopasować wielkość do rozmiarów danej kuchni. Zróżnicowane poziomy zużycia wody oraz energii elektrycznej dodatkowo pozwalają podjąć decyzję o zakupie sprzętu taniego w eksploatacji. Wszystko to sprawia, że zmywarki przemysłowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem restauratorów, hotelarzy i innych osób działających w branży turystyczno-gastronomicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj