Rynek programów do faktur stał się mocno konkurencyjny. W sieci pojawiło się dość sporo serwisów, oferujących rozwiązania online, bez konieczności instalowania na komputerze specjalnego oprogramowania.

Możliwość natychmiastowego działania w systemie jest niewątpliwie ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorcy. Oznacza to, że w każdym momencie może on po prostu uruchomić przeglądarkę, zalogować się do programu i już wykonywać operacje księgowe.

Pytanie: jak w takim razie wybrać program idealny? Podpowiadamy!

  • Po pierwsze darmowy

Prawdopodobnie pierwsza kwestia, jaka przychodzi na myśl – idealnie, jakby program był bezpłatny! Wiadomo, że z tego typu ułatwień korzystają w większości małe firmy, niekiedy nawet jednoosobowe. Stąd – możliwość oszczędności pieniędzy jest priorytetowa.

  • Bez limitu faktur

Dodatkowo – istotne są limity wystawionych w programie faktur. Warto zwrócić na to uwagę przed rejestracją. Po co nam bezpłatny program, który oferuje możliwość wystawienia 3 faktur, gdy za każdą następną trzeba już zapłacić. Jak się okazuje, w wielu pozornie darmowych programach występuje to ograniczenie.

W tym zakresie dobrym przykładem jest całkowicie darmowy program do faktur Streamsoft Firmino w wersji BASIC który działa bez limitu faktur. Ponadto daje możliwość wystawienia wszystkich rodzajów dokumentów sprzedażowych: faktura VAT, faktura marża, faktura proforma, faktura korygująca (korekta), dokument sprzedaży wewnątrzwspólnotowej, faktura eksportowa, faktura walutowa, paragon.

Jakich jeszcze funkcjonalności warto szukać?

  • Integracja z GUS

Możliwość pobrania danych z bazy GUS przy wprowadzaniu nowego kontrahenta – wystarczy numer NIP.

  • Personalizacja faktur

Możliwość wyboru kolorów i układu graficznego na fakturze oraz dodawanie logo firmy sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo będzie bardziej profesjonalne i nowoczesne. To może nie jest najważniejsza funkcja darmowego programu do faktur, ale na pewno ciekawa i istotna.

  • Wielojęzyczność i wielowalutowość

Sprawdź, czy Twój program wystawia faktury w obcej walucie i czy możliwy jest ich wydruk
w innym niż polski języku. Streamsoft Firmino uwzględnia dowolne waluty i oblicza wartość faktury po kursie NBP, a wydruku faktury możesz dokonać w wielu różnych językach, m.in. angielskim, niemieckim czy francuskim.

  • Szybka wysyłka faktur

Wysyłanie faktury drogą e-mail bezpośrednio z systemu do klienta to kolejne usprawnienie procesu sprzedażowego.

  • Łatwa sprawozdawczość

Należy pamiętać, że dokumentowanie prowadzonej sprzedaży to obowiązek przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą. Dobry program do fakturowania pomoże Ci uporać się z tym zadaniem. Automatyczne generowanie i wysyłka plików kontrolnych jest dodatkowym atutem takiego oprogramowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj