W dzisiejszych czasach praktycznie każdy, kto korzysta ze smartfona lub jakichkolwiek innych urządzeń dających możliwość podłączenia do Internetu ma podpisaną umowę o świadczenie tego typu usług z wybranym przez siebie operatorem. Co jednak zrobić, kiedy jakość połączenia Internetowego nie jest zadowalająca? Czy można zerwać podpisaną wcześniej umowę bez konsekwencji? Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy!

Wypowiedzenie umowy Internetu – o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że prawidłowe rozwiązanie umowy Internetu z operatorem przed zakończeniem czasu trwania tejże umowy nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W większości przypadków sprawa ta jest mocno skomplikowana i niesie ze sobą często przykre konsekwencje (także finansowe).

Kiedy jakość połączenia Internetowego okazała się niewystarczająca lub operator nie wywiązuje się z warunków podpisanej umowy, możemy złożyć wypowiedzenie umowy Internetu. W takim dokumencie trzeba jednak zawrzeć takie informacje, jak:

  • dane abonenta;
  • dane adresowe i formy kontaktu;
  • identyfikator klienta;
  • powód wypowiedzenia umowy;
  • inne informacje dodatkowe wymagane przez operatora.

Trzeba także mieć na uwadze fakt, że złożenie wypowiedzenia w dzisiejszych czasach można zrealizować na kilka sposobów. Najskuteczniejszym jest jednak udanie się osobiście do wybranej placówki usługodawcy celem złożenia dokumentów za potwierdzeniem ich odbioru. Można także wysłać pismo korespondencją tradycyjną, jednak to znacznie wydłuży proces weryfikacji wniosku i jego rozpatrzenia.

To ważne! Operatorzy telekomunikacyjni, którzy otrzymują wypowiedzenie od klienta, najczęściej skłonni są do sporych negocjacji oferty celem zatrzymania niezadowolonego konsumenta. Trzeba więc przygotować się na liczne telefony i wiadomości z nową propozycją współpracy.

Wypowiedzenie umowy Internetu – jak to zrobić?

Złożenie wypowiedzenia u dostawcy Internetu może wynikać po prostu z kończącej się niebawem umowy lub niezadowolenia klienta z jakości świadczonych usług. Aby uniknąć dodatkowych opłat związanych z tego typu działaniami, warto zawrzeć w wypowiedzeniu informację: „Oświadczam, iż ze skutkiem na koniec ostatniego okresu rozliczeniowego określonego w Umowie, zachowując okres wypowiedzenia, pragnę rozwiązać umowę…”.

Dzięki temu unikniemy dodatkowych opłat za złożenie wypowiedzenia umowy. Zawsze trzeba pamiętać, że w każdej umowie zawartej na czas nieokreślony lub określony będzie obowiązywać okres wypowiedzenia np. 1 miesiąca. Dodatkowo często w umowach można spotkać się z zapiskami mówiącymi o karach za wcześniejsze zerwanie umowy, dlatego warto przed ich podpisaniem dokładnie je przestudiować.

Analizując wszystkie dostępne oferty Internetu w sieci, warto skorzystać z porównywarki ofert Internetu, która wyświetla najpopularniejsze oferty dostępne w danej lokalizacji. W ten sposób możemy podpisać zadowalającą umowę na Internet, której nie trzeba będzie po czasie wypowiadać z powodu naszego niezadowolenia z usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj