Garsonka inaczej mówiąc, to żakiet ze spódnicą lub sukienką. To formalny strój kobiecy, najczęściej wybierany jako strój biznesowy lub ubiór do pracy biurowej. Żakiet jest krótszy od marynarki i zapinany na jeden guzik. Marynarka natomiast cechuje się długością do bioder, zapinana jest na jeden lub dwa rzędy. Kolejny zestaw to kostium, który składa się z żakietu i spodni lub marynarki i spódnicy. Garsonka, utożsamiana jest z żeńskim odpowiednikiem garnituru. Garsonka niegdyś kojarzona była ze służbowymi mundurkami, aktualnie ma nieco szersze zastosowanie. Warto dodać, że aby garsonka mogła pełnić swoją funkcję, jej dobór musi spełniać kilka istotnych kryteriów. O czym musimy pamiętać?

Dostosowana do okoliczności

Garsonkę aktualnie można włożyć niemal do każdej okoliczności, doskonale nadaje się do biura, na wieczorne wyjście, a nawet na randkę. Jeśli udajemy się na bardziej formalne spotkanie biznesowe, należy włożyć kostium lub garnitur. Kojarzone są bowiem z szykiem i elegancją.

Skrojona na miarę

Każda, nawet najbardziej elegancka garderoba, będzie wyglądała niekorzystnie jeśli nie będzie dopasowana do naszej figury. Żakiet za wąski w barkach, z przykrótkimi rękawami, czy podwijająca się spódnica odbierze klasy najwytworniejszej kreacji. Źle dobrany rozmiar czy fason odbierają nam pewności siebie. W niekorzystnie dobranym ubraniu czujemy się niekomfortowo, co jest wyraźnie zauważalne dla otoczenia. W sklepach jest coraz większy wybór, dlatego każda z nas może dopasować outfit do swoich preferencji. Jeśli, nadal mamy problem z dopasowaniem stroju do siebie, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanego krawca. Dopasuje on ubiór idealnie do naszej sylwetki. Usługa wysokiej klasy fachowca jest dość kosztowna, dlatego warto pomyśleć o pożyczce online.

Z wysokiej klasy materiału

Jedną z ważnych cech eleganckiego stroju jest jakość materiału i komponentów. Nawet najlepiej skrojona garsonka będzie wyglądała niekorzystnie, jeśli będzie się mięła czy mechaciła. Warto również zwrócić uwagę na dodatki takie jak guziki, czy nici. Plastikowe zapięcie i wystające nitki mogą zniweczyć włożone starania w dobór tkaniny, czy idealne dostosowanie fasonu. Dobrze również sprawdzić skład wybieranej tkaniny pod względem jej oddychalności, sposobu czyszczenia i grubości. Do wyboru są garsonki z tkanin takich jak len, bawełna, wełna, welur czy satyna. Gramatura tkaniny, to również istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Materiały o niskiej gramaturze przeznaczone są do ubrań letnich, analogicznie im wyższa gramatura tym ubrania cieplejsze.

Odpowiedni kolor

Mamy już dobrany materiał pod względem gramatury i jakości, wybrałyśmy odpowiedni fason i dodatki. Następnym kluczowym elementem będzie kolor i deseń. Na spotkania stricte biznesowe poleca się elegancki granat, czerń, ciemny zieleń i bordo. W sezonie letnim lepiej sprawdzą się delikatniejsze barwy od białego przez beże, delikatne pudrowe róże i jasne szarości. Jeśli żakiet i spódnica będą miały mniej formalne zastosowanie, można poszaleć z kolorami. Ciekawym przełamaniem monotonii może być łączenie kolorów lub dodatek deseniu. Garsonka, to bardzo popularny ubiór, jej wybór może stanowić nie lada wyzwanie. Warto przed zakupem zastanowić się nad jej przeznaczeniem. Jeśli chcemy zainwestować w jedną porządną garsonkę, warto pomyśleć o tym, by była jak najbardziej uniwersalna. Stawiamy wówczas na jakość materiałów – co wiąże się z trwałością, fason, który będzie odpowiedni do mniej i bardziej formalnych spotkań oraz stonowany kolor, który daje szersze spektrum możliwości wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj